System mocowania mechanicznego RMA EPDM

SYSTEM MOCOWANIA MECHANICZNEGO

System mocowania mechanicznego Firestone R.M.A. to lekki system, który eliminuje ryzyko przebicia membrany przez elementy łączeniowe. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów mocowania M.A.S. i B.I.S.

Oparty na taśmie QuickSeam RMA. o szerokości 254 mm z zbrojoną membraną EPDM, z taśmą klejącą QuickSeam Splice Tape przyklejoną na całej długości rolki, system ten zapewnia bezpieczne mocowanie.

W ramach tego systemu taśma QuickSeam R.M.A. jest układana na właściwym podłożu i mocowana mechanicznie za pomocą listwy metalowej lub podkładek i łączników. Rozstaw między taśmami i łącznikami jest dostosowany do siły podciągania przez wiatr. Następnie  wielkoformatowe arkusze EPDM są przyklejane do już zamocowanych mechanicznie taśm RMA standardowymi technikami klejenia. W przypadku penetracji dachowych, membrana może być alternatywnie przyklejana do podłoża zamiast taśm RMA. Przyległe arkusze EPDM układa się z minimalnym zakładem 100 mm i łączy taśmą klejącą QuickSeam, co tworzy ciągłą, wodoszczelną membranę. Wszelkie obróbki brzegowe i penetracje dachu należy wykonać zgodnie ze specyfikacją Firestone.

Główne zalety tego systemu mocowania mechanicznego to:

  • Eliminacja ryzyka przebicia membrany.
  • Możliwość użycia dużych arkuszy EPDM.
  • Szybka instalacja.
  • Niewielka liczba połączeń.
  • Niska waga.
  • Estetyczny wygląd.

Przed wyborem tego systemu projektant powinien zweryfikować, czy konstrukcja dachu zapewnia odpowiednie zakotwienie łączników.

POZNAJ INNE SYSTEMY MONTAŻU EPDM RubberGard Elevate

SYSTEM
PEŁNEGO KLEJENIA

Membrana w całości przyklejona do podłoża za pomocą kleju Bonding Adhesive.

SYSTEM MOCOWNIA MECHANICZNEGO

Membrana przymocowana za pomocą systemowych taśm QuickSeam RMA.

SYSTEM
BALASTOWY

Membrana luźno ułożona na podłożu i obciążona za pomocą balastu.