Akcesoria systemu EPDM

AKCESORIA SYSTEMU EPDM ELEVATE

Firma Elevate (wcześniej Firestone) stworzyła kompletny system akcesoriów do łączenia i obróbki membrany EPDM. W zależności od potrzeby, detali, dzięki dobrze dobranym akcesoriom jesteśmy w stanie zaizolować niemal każdy element. W skład systemu, poza folią EPDM mamy do dyspozycji kleje, uszczelniacze, środki czyszczące oraz produkty z systemu QuickSeam. System ten, oparty na taśmie klejącej QuickSeam oraz primerowi QuickPrime, pozwala wykonywać niezawodne łączenia i obróbki w szybkim tempie. Jeśli nie jesteś pewien jakie akcesoria potrzebujesz, zapytaj nas o to. Pomożemy wybrać to, co będzie potrzebne do Twojej izolacji. Poniżej możesz zobaczyć najważniejsze produkty z szerokiej gamy akcesoriów:

Produkty QuickSeam

Wyjątkowa technologia połączeń membrany EPDM dzięki zastosowaniu produktów z serii QuickSeam. Arkusze membrany EPDM RubberGard i PondGard są łączone w zastosowaniem systemu Elevate (wczesniej Firestone) QuickSeam. Taśma Splice Tape w połączeniu z primerem QuickPrime zapewnia doskonałe i trwałe połączenia.

Taśma SpliceTape EPDM BT

Taśma klejąca Elevate / Firestone QuickSeam Splice Tape (76mm)

Taśma Splice Tape powstaje na bazie EPDM oraz butylu. Służy ona do łącznia arkuszy EPDM. Jest to podstawowy i kluczowy element łączeniowy przy instalacji EPDM. Działa w połączeniu z primerem QuickPrime. 

QuickPrime EPDM BT

Preparat gruntujący (primer) QuickPrime Plus

QuickPripe Plus służy do oczyszczenia i przygotowania membrany EPDM do procesu łączenia za pomocą taśmy Splice Tape. W praktyce nakłada się go na oba łączone ze sobą akrusze EPDM, po czym na jeden z nich nakłada się taśmę Splice Tape. Jest on niezbędny do połączenia arkuszy ze sobą. Do jego nakładania służy packa QuickScrubber. 

Taśma Elevate / Firestone QuickSeam RMA

Jest to taśma w postaci pasa zbrojonego EPDM z przykejonymi fabrycznie taśmami QuickSeam z obu brzegów. Taśma ta jest dedykowana do zastosowań dachowych. 

EPDM QuickSeam FormFlash BT

Taśma obróbkowa Elevate ' Firestone FormFlash 9" (229mm) i 12" (305mm)

Jest to materiał stosowany do wszelkiego rodzaju obróbek. Dzięki taśmie FormFlash jesteś w stanie wykonać obróbkę narożników wewnętrznych, zewnętrznych, rur, przepustów i innych detali. Do jej wykorzystania niezbędny jest primer QuickPrime.

EPDM QuickSeam SA Flashing BT

Taśma Elevate / Firestone QiuckSeam SA Flashing (450mm)

QuickSeam SA Flashing to taśma o szerokości 450mm składająca się z EPDM oraz warstwy samoprzylepnej QuickSeam Splice Tape na całej swojej szerokości. Jest to materiał wykorzystywany przy zabezpieczeniu ostrych krawędzi, punktów newralgicznych, przy obróbkach blacharskich oraz przy naprawie uszkodzonych powierzchni EPDM

Kołnierz rurowy QuickSeam Pipe Flashing

Kołnierz rurowy Elevate / Firestone QuickSeam Pipe Flashing

Kołnierz rurowy Pipe Flashing jest gotowym, uniwersalnym elementem służącym do uszczelniania różnych rozmiarów przejść rurowych oraz rur.

Packa QuickSeam Scrubber

Packa QuickScrubber

Jest to specjalna packa z wymiennym filcem, która służy do nakładania primera QuickPrime Plus. Jej chropowata struktura doskonale rozprowadza primer.

Kleje, uszczelniacze i środki czyszczące EPDM

Firma Elevate (wcześniej Firestone) ofertuję szeroką gamę klejów oraz dodatkowych uszczelniaczy które można zastosować zależnie od potrzeby. Dzięki pełnej uniwersalnosci systemu EPDM, możemy wykonać izolację niemal każdej powierzchni, przykleić EPDM niemal do wszystkiego. 

Klej Bonding Adhesive

Jest to klej kontaktowy na bazie neoprenu, jest stosowany do przyklejania membrany EPDM do betonu, cegieł, drewna, metalu, szkła i innych materiałów. Klej działa kontaktowo, przez co należy go nakładać na obie strony łączenia. 

Lap Sealant BT

Uszczelniacz Lap Sealant HS

Lap Sealant jest uszczelniaczem EPDM służącym do zabezpieczenia newralgicznych krawędzi połączonych arkuszy membran oraz obróbek. Należy stosować uszczelniacz Lap Sealant wg. wytycznych obróbek Elevate / Firestone.

Water Block BT

Uszczelniacz Water Block

Jest to uszczelniacz na bazie butylu który ma za zadanie zabezpieczać przed wodą działającą pod ciśnieniem. Służy także do uszczelniania rur spustowych w dachach oraz elementów obróbkowych i wykończeniowych,

Masa zalewowa Pourable Sealer

Jest to dwuskładnikowa masa, która służy do wypełniania i uszczelniania wszelkich zagłębień, kapilarów i przepustów.

Środek czyszczący Splice Wash

Jest to wysoce stężony rozpuszczalnik używany do czyszczenia i przygotowywana membran EPDM  pod połączenia klejone Splice Adhesive.