Kiedyś Firestone,
dzisiaj Elevate

Firestone EPDM BT
Elevate EPDM BT

Nasza folia EPDM ma długą historię...

Filia EPDM historia

Folia EPDM, mająca swoje korzenie w roku 1962, wkroczyła na rynek przemysłowy rok później, zapoczątkowując nową erę w konstrukcjach dachowych. Pierwsze pokrycia dachowe z EPDM pojawiły się pod koniec lat 60. Od tamtej pory, dynamiczny wzrost zainteresowania tą technologią wynika przede wszystkim z dwóch jej wyjątkowych cech.

Pierwszą z nich jest całkowicie nasycony łańcuch polimeru, nadający folii praktycznie niezawodną odporność na działanie ozonu, ekstremalne warunki atmosferyczne oraz elastyczność w szerokim zakresie temperatur.

Drugą cechą jest zdolność do absorpcji większych ilości  wypełniacza i oleju, zachowując przy tym wysoki standard właściwości fizycznych. Ta kombinacja doskonałej jakości i relatywnie niskich kosztów spowodowała szybkie rozprzestrzenienie się folii EPDM na różnorodnych rynkach.

Poznaj wszechstronność folii EPDM Elevate

EPDM RubberGard

Doskonały materiał izolacyjny na dachy budynków przemysłowych, publicznych i mieszkalnych.

EPDM PondGard

Prosto, szybko, trwale uszczelnisz każdy zbiornik wodny dowolnego, nawet ogromnego rozmiaru.

Jak i gdzie powstaje EPDM Elevate?

Aktualnie cała produkcja EPDM ma miejsce w Prescott, USA. Z tego centralnego punktu każdy kawałek folii EPDM trafia do naszych rąk za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych kontenerów. Proces produkcyjny folii EPDM został doskonale wypracowany i precyzyjnie dopracowany przez lata do stanu obecnego.

Skład EPDM to złożona mieszanka różnych składników, takich jak ił, sadza technologiczna, oleje oraz polimery EPDM. Ważne jest, by podkreślić, że geomembrana EPDM PondGard marki Firestone posiada certyfikat WRC, gwarantujący całkowity brak negatywnego wpływu na środowisko!

jak i gdzie powstaje EPDM